Konum : Anasayfa Hava Perdeleri

En Yeni Hava Perdeleri

Left direction
Sigma SGM160IHPS-100 Hava Perdesi
Sigma SGM160IHPS-100 Hava Perdesi
Sigma SGM180IHPS-110 Hava Perdesi
Sigma SGM180IHPS-110 Hava Perdesi
Sigma SGM140IHPS-90 Hava Perdesi
Sigma SGM140IHPS-90 Hava Perdesi
Sigma SGM100IHPS-65 Hava Perdesi
Sigma SGM100IHPS-65 Hava Perdesi
Sigma SGM120IHPS-80 Hava Perdesi
Sigma SGM120IHPS-80 Hava Perdesi
Sigma SGM200IHPS-120 Hava Perdesi
Sigma SGM200IHPS-120 Hava Perdesi
Right direction

Hava Perdesi 0850 532 11 56 Hava Perdeleri Hava Perdesi Fiyatları

Sigma Hava Perdesi

Hava Perdesi Nedir?

Hava perdesi binaların giriş kapısı üzerine veya dik olarak yanına monte edilebilen, bina içindeki klimatize edilmiş, ısıtılmış ve filtre edilmiş temiz havayı muhafaza etmek amacıyla kullanılan, fan ve ısıtıcıdan oluşan bir cihazdır. Hava perdeleri yazın sıcak havanın, kışın soğuk havanın içeri girmesi önlendiği gibi, dışarıdaki egsoz gazlarının, dumanların, kokuların, tozun, sineğin içeri girmesi de önlenir.Hava perdesi fiyatları hakkında bilgi almak için müşteri temsilcimiz arayın.sigma hava perdelerini uygun fiyat ve çazip ödeme koşullarıyla iklim plus klima merkezlerinden temin edebilirsiniz aynı gün içerisinde montaj işmemi gerçekleşmektedir.

Cihaz Seçimi Nasıl Yapılır?

Hava perdesi cihazı seçilirken, kapı genişliği, kapı yüksekliği, kapı üzeri ile tavan arasındaki ölçü, kullanım amacı (personel girişi, malzeme girişi, konveyör geçişi), iklim şartları gibi temel bilgilere ihtiyaç vardır. Bu bilgelerin ışığında cihazın boyutları, fan kapasitesi seçilir. Isıtma için doğalgaz, buhar, kaynar su, sıcak su, elektrik gibi enerji kaynaklarından, kullanılabilir ve en ekonomik olanını seçmek gerekir.

Hava perdesi seçiminde bir diğer önemli husus, üfleme hızının tayinidir. Mağaza, otel, banka, restaurant v.b. yerlerin girişindeki ürün, enerji tasarrufu sağlamanın yanı sıra, içeri giren müşteri üzerinde olumlu bir etki yapma görevi de görür. Yüksek hızlı bir cihaz seçildiğinde, özellikle bayan müşterilerin yapılı saçlarının bozulma riski vardır. Bu tür müşteri girişinde bulunan ürünlerin, insanları rahatsız etmeden fonksiyonunu yerine getirmesi gerekir. Buna karşın restaurantların arka kapısında, malzeme, çöp v.s. giriş çıkışlarında, yüksek hızlı hava perdeleri kullanılarak, sinek bariyeri (fly stop) oluşturmak ön plandadır.

İdeal bir hava perdesi seçildiğinde, kapılardan kaçan enerjiden % 85 tasarruf sağlanabilir. Bu verim oranı, ürünün montaj şekline göre değiştiği gibi, iç ortamdaki hava dengesine göre de değişir. İç ortamda pozitif veya negatif basınç olması halinde, bu verimde düşme olacaktır.

Sigma Hava Perdesi:
*  Hava perdesi tipleri
*  Hava perdesi modelleri

A- Kullanım amacına göre:

Hava perdeleri ticari, endüstriyel ve soğuk oda tipleri olmak üzere 3 genel grupta toplanabilir.

A.1- Ticari amaçlı, mağazalar, oteller, restaurantlar, bankalar, marketler, hastaneler gibi, müşteri giriş çıkışlarının yoğun olduğu yerlerde kullanılır.hava perdesi kapı yüksekliğine göre 2 m, 2,3 m ve 2,9 m asma yüksekliği olan tipleri vardır. Genişlikleri, kapı genişliğine göre değişebilir.

A.2- Endüstriyel amaçlı hava perdeleri kapı yüksekliği 6 m’ye kadar olan fabrika, garaj, spor salonları gibi mahallerde kullanılır. Kapı yüksekliği 4 m’ye kadar olanlarda modüler tipler, 4 m. İle 6 m. arasında olanlarda özel tip endüstriyel hava perdeleri kullanılır.

A.3- Soğuk oda amaçlı, soğuk depo kapılarında kullanılarak, malzeme giriş çıkışı esnasındaki büyük enerji kaybını önlediği gibi, soğuk oda şartlarının değişmemesini de sağlar. Hava perdesi avrupa nın birçok ülkesinde, gıda malzemesinin soğuk odaya transferi esnasında hiçbir yerer değmemesi zorunlu olduğundan, parçalı PVC perdelerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Bu yüzden soğuk oda girişlerinde yaygın olarak kullanılmakta, bu sayede hijyen kuralları sağlandığı gibi, PVC perdeye oranla daha iyi bir enerji tasarrufu sağlanmaktadır. 

B- Hava perdesi Montaj Şekline Göre Çeşitler:

B.1- Kapı üstü hava perdesi modelleri: En yaygın kullanımı olan ve en verimli çalışan modellerdir. En fazla hava akışı kapının üst kısmında olduğundan, kapı üstünden yapılan üfleme, hava akışı ile birlikte oluşan enerji kaybını daha kolay önleyecektir.

B.2- Düşey hava perdesi modelleri: Kapı üzerine montajın mümkün olmadığı hallerde veya mimari açıdan tercih edildiğinde, kapının yanına, dik olarak monte edilebilir. Bu durumda, cihaz yüksekliği (uzunluğu), kapı yüksekliği kadar olacaktır. Kapı genişliğine bağlı olarak, kapının bir yanında veya iki yanında olabilir.

B.3- Gizli tavan tipleri: Bina girişinde asma tavan varsa cihazın görünür olması istenmiyorsa, gizli tavan tipleri kullanılabilir. Asma tavan içine monte edilen ürünün sadece menfezi görünür. Hava perdesi üfleme ve emme kanatçıkları, aynı menfez üzerinde, farklı açılarda olmalıdır. 

C- Isıtma Enerjisine Göre Çeşitler:

Türkiye nin iklim koşullarında bu cihazlar genel olarak hava perdeleri ısıtıcılı kullanılmaktadır. Ancak, sadece yaz şartlarında kullanılan güney bölgelerinde ortam havalı tiplerde kullanılabilir. Soğutma kapasitesinin yeterli olmadığı bazı mahallerde, soğutma sistemine takviye olması amacıyla, yazın soğutucu akışkan geçmesi istenebilir. Bu durumda, yoğuşma tavalı özel cihaz sipariş etmek gerekir. Esasen soğutma kapasitesi fan-coiller veya hava kanallarıyla sağlandığından, ilave bir soğutma beklenmez ancak yetersizlikler karşılaşıldığında, bu ilaveyi sağlamak mümkündür. Bu özel durum dışında, hava perdelerinin aşağıdaki ısıtıcı tiplerine göre de sınıflandırmak mümkündür.

C.1- Ortam havalı hava perdeleri
C.2- Elektrik ısıtıcılı hava perdeleri
C.3- Su ve buhar serpantinli hava perdeleri

Hava Perdesinin Kullanıldığı YerlerHava Perdesi - Hava Perdeleri:
Hava perdesi mağazalar, kuyumcular, Kuaför salonları, sağlık merkezleri, marketler, şarküteriler, kasaplar, cafeler, barlar, restaurantlar, depolar, hoteller, moteller, havaalanları, fabrikalar,bankalar...

Hava Perdesi Özellikleri ve Satış Sonrası Hizmetler

 • Estetik ve ergonomik dizayn
 • Kolay montaj
 • Kullanım kolaylığı
 • İki aşamalı hava akımı
 • Uzun ömürlü güçlü motor
 • Sessiz çalışma
 • Uzaktan kumanda
 • 2 yıl garanti
 • Yaygın servis ağıyla satış sonrası hizmet


Hava perdesinin faydaları
Kışın içerideki sıcak havayı,yazında klimanın sağladığı serinliği koruyarak enerji tasarrufu sağlar.hava perdesi
açık kapının neden olduğu hava cereyanını önler.

Ortamın havasını,etkili perdelemeyle sıcaktan, soğuktan, tozdan, nemden, kokudan, hertürlü gazdan, haşarattan koruyarak, temiz ve hijyenik bir ortam yaratır.

Hava perdesi ve hava perdeleri fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız.

 

Şikayet ve Önerileriniz

Şikayet ve önerileriniz servis müdürlüğümüz tarafından incelenip 24 saat içerisinde cevaplanmaktadır

Klima Bakımı

Klima Bakımı Neden ÖnemliCihazlarınıza yapılacak periyodik bakımlar ne gibi problem ve sorunların ortadan kaldırılmasını sağlar?

Teknik Servis

Klima Teknik ServisServiste bir ilk! Atölyemiz servis müşterilerine açık olup diledikleri vakit cihazlarını kontrol edebilirler.

7/24 Servis Hizmeti

7 Gün 24 Saat Servisİstanbul geneline haftanın 7 günü uzman teknik servis personeli ile size bir telefon kadar yakın.

İklim Plus Klima

İncirli Cd. Alpay İzer Sk. No:4
Bakırköy / İstanbul

 • Telefon: 0850 532 11 56
 • Mail: info@iklimplus.com.tr

Ayın Hava Perdesi

Ayın Ürünü - Sigma SGM160IHPH-120 Hava PerdesiSigma SGM160IHPH-120 Hava Perdesi
Estetik görünümleri ve üstün özellikleri ile girdikleri her ortamın havasını korurlar.

Servis ve Satış Noktaları

Klima Servisleri
Markası ne olursa olsun satış sonrası uzman teknik servis ile 7/24 hizmetinizdeyiz.
Klima Satış Noktası
Yüksek performanslı kaliteli ve ekonomik cihazlar uygun fiyat ve Axess'e peşin fiyatına 12 taksit kampanyası ile