Konum : Anasayfa VRV Klimalar

VRV Klima 0850 532 11 56 VRV Klimalar VRV Klima Fiyatları

VRV Klima

Son yıllarda enerji tasarrufunun sağlanması ve sistem veriminin artırılması göz önünde tutularak, klima sistemlerindeki fonksiyonel gelişmelere olan talep, gün geçtikçe artmaktadır. Binaların klima sistemlerine sahip olmalarının ötesinde, genel eğilim, merkezi sistemlerden bireysel kontrol sağlayan sistemlere doğru gelişmektedir. Aynı bina içerisindeki kapalı ortamlarda, binalara uygulanabilmesi ile birlikte önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanacağı açıktır. Bugün akıllı binaların talepleri merkezi sisteme nazaran daha bağımsız ve hassas kontrol sağlayabilen sistemlere ihtiyaç doğurmaktadır.

İşte VRV klima sistem, yani Variable Refrigerant Volume (Değişken Soğutucu Debili Sistem), günümüz akıllı binalarının ihtiyacını tam olarak karşılayabilmek amacıyla geliştirilen bir sistemdir. Modüler yapısıyla çok katlı bir binadan, bir tek villaya kadar her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı vermektedir. Inverter teknolojisi ve değişken gaz debisi ile enerji tasarrufunu sağlamaktadır.

Sadece soğutma, Heat-Pump ve Heat-Recovery olmak üzere 3 seri VRV Klima Sistemi bulunmaktadır. Heat-Pump VRV Sistemi ısıtma-soğutma işlemlerini ayrı ayrı gerçekleştirebilir. Diğer yandan günümüzdeki binalarda kullanma şekilleri ve amaçlarından ya da bina yapılarından dolayı, gün içerisindeki ısıl yükler değişkenlik gösterebilmektedir. Yani aynı bina içerisinde aynı anda bir tarafta ısıtma yaparken, diğer bir kısımda soğutma ihtiyacı olabilir. İşte bu tür ihtiyaçlar için ise, aynı anda farklı mekanlarda hem ısıtma, hem soğutma yapabilen Heat-Recovery Serisi VRV Sistemi kullanılabilir.

İç ortam hava kalitesi kavramı gün geçtikçe daha da önem kazanmaktadır. İklimlendirmenin sadece ısıtma ve soğutma değil, aynı zamanda havalandırma operasyonunu da içermesi gerekmektedir. VRV Sistem ile tam uyumlu ve havalandırmaya yönelik HRV (Heat Reclaim Ventilation) Sistemi ile ortamların iklimlendirmesi tam olarak çözülebilmektedir. Isı Geri Kazanımlı Havalandırma anlamına gelen HRV Sistemi ile dış ortamdan alınan hava, iç ortamdan çekilen hava ile ısı transferine sokularak, içeriye belli bir seviyeye kadar ısıtılmış veya soğutulmuş olarak verilir. Böylece enerji tasarrufu sağlayarak istenen tam konforlu ve sağlıklı iç ortamlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

VRV Klima Sistemin Avantajları EKONOMİKTİR:
Konvansiyonel klima sistemlerine göre % 30 - 50 enerji tasarrufu sağladığı reel ölçümlerle belirlenmiş VRV Sistem Cihazları, uygulandığı binada aynı anda farklı bölümlerde hem soğutma hem de ısıtma yapabilmektedir. Bu uygulamada, enerji tasarrufunun yanı sıra, inşaat, kablolama, enerji besleme maliyetlerinden ve yerden tasarruf sağlanmış, işletme giderlerinde ise önemli kazançlar elde edilmiştir.

MAKSİMUM KONFOR SAĞLAR:
Taze hava bağlanabilme özelliği sayesinde yılın 12 ayı boyunca hem ısıtma hem de soğutma sezonunda havalandırma sağlar. Şartlandırılmış havanın ortama kanallar ile tavan kotundan homojen dağıtımı, rahatsız edici hava akımları (cereyan etkisi) oluşturmadan konforlu ve sessiz bir klimatizasyon sağlar.

YÜKSEK KALİTELİ VE UZUN ÖMÜRLÜDÜR:
Cihazı oluşturan tüm parçaların üretim, montaj ve test aşamalarında yüksek bir özen ve ciddiyet gösterilir. VRV dış ünitelerin 500 saat tuz püskürtme deneyi ile paslanmaya karşı dayanımlarının onaylanması, tüm evaparatörlerin kaçaklara karşı yüksek basınçta test edilmeleri, cihazların yüksek kalitesini ve dolayısıyla uzun ömürlü olduklarını göstermektedir. Dış üniteler -10°C'de çalışabilme özelliğinin yanısıra dış hava alış bölümüne konacak bir ön ısıtıcı ile -20°C'de de çalışabilir.

AZ ZAMANDA KOLAY MONTAJ:
Küçük çaplı boruları ve REFNET borulama sistemi parçalarının yardımıyla VRV klima borulaması çok kolay ve çabuk olmaktadır. VRV sisteminin borulaması kat kat daha yapılabilir; böylece binanın kısımları çok çabuk kullanıma açılabilir. 

En uygun VRV klima fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız.

 

Şikayet ve Önerileriniz

Şikayet ve önerileriniz servis müdürlüğümüz tarafından incelenip 24 saat içerisinde cevaplanmaktadır

Klima Bakımı

Klima Bakımı Neden ÖnemliCihazlarınıza yapılacak periyodik bakımlar ne gibi problem ve sorunların ortadan kaldırılmasını sağlar?

Teknik Servis

Klima Teknik ServisServiste bir ilk! Atölyemiz servis müşterilerine açık olup diledikleri vakit cihazlarını kontrol edebilirler.

7/24 Servis Hizmeti

7 Gün 24 Saat Servisİstanbul geneline haftanın 7 günü uzman teknik servis personeli ile size bir telefon kadar yakın.

İklim Plus Klima

İncirli Cd. Alpay İzer Sk. No:4
Bakırköy / İstanbul

  • Telefon: 0850 532 11 56
  • Mail: info@iklimplus.com.tr

Ayın VRF Kliması

Ayın Ürünü - General AWGA18LATF VRF KlimaGeneral AWGA18LATF VRF Klima
Tavandan 40 mm’ye kadar kurulabilir. DC motor kullanılarak, yüksek çıkış ve verim sağlanmıştır.

Servis ve Satış Noktaları

Klima Servisleri
Markası ne olursa olsun satış sonrası uzman teknik servis ile 7/24 hizmetinizdeyiz.
Klima Satış Noktası
Yüksek performanslı kaliteli ve ekonomik cihazlar uygun fiyat ve Axess'e peşin fiyatına 12 taksit kampanyası ile