Konum : Anasayfa Klima Nedir?

Klima nedir? Klima nasıl Çalışır?

Klima nedir sorusuna verilecek cevap şu şekilde olabilir: Salt soğutma yapmak amacı ile kullanılmayan genel olarak bakıldığında ortamın iklimlendirilmesini sağlayan sisteme verilen genel isimdir KLİMA. Kapalı mekanın ortam sıcaklığının istenilen değere ulaştırılması ve tutulması, hava sirkülasyonunun sağlanması, havanın nem değerinin, temizliğinin ve tazeliğinin ayarlanması olarak alt başlıklara açılabilecek İklimlendirme (Klimatizasyon) yolu ile konfor serviyesi üst noktalara ulaşır. Tamamı olmasada yukarıda bahsi geçen ana başlıkların bir bölümünün kontrol altına alınmasına da iklimlendirme denilir.

Klima nedir sorusuna cevap ararken cevap verilmesi gereken bazı farklar mevcuttur. Klima adı verilen cihaz, yaz aylarında yaşam alanındaki yani bir diğer deyişle iç ortamdaki gereğinden fazla olan ısıyı dışarı yollayarak iç ortamı soğutur. Bu esnada havanın fazla nemi alınır, içeride gerekli hızda hava dolaşımı sağlanır ve hava filtrelenir. Bu cihazlar kendi gruplarında sadece soğutmaözelliği olan veya hem soğutma hem de ısıtma özelliği olan cihazlar olarak ikiye ayırılırlar.

Klima nedir ve klima nasıl çalışır diye sorulduğunda cevap verirken klimanın teknik özellikleri açısından şu şekilde bir cevap verilebilir. Salt soğutma yapan cihazlar dış sıcaklığın yüksek olduğu zamanlarda kullanılarak içeride serin ve nem oranı dengeli mekanlar sağlarken soğutma ve ısıtma yapan (heat-pump) cihazlar soğutmanın yanı sıra kışın iklim ve binanın şartlarına göre ısıtma ihtiyacını da karşılayabilir.

Klima ile ısıtmanın avantajı aynı miktar sıcaklık değişimini elektrikli veya infrared ısıtıcılardan çok daha az elektrik harcayarak yapmaları ve tasarruflu olmalarıdır.

 

İklim Plus Klima

İncirli Cd. Alpay İzer Sk. No:4
Bakırköy / İstanbul

  • Telefon: 0850 532 11 56
  • Mail: info@iklimplus.com.tr

İklim Plus Klima Servis

İklim Plus Klima Servisi Mitsubishi, Sharp, Sigma, Tronic ve Samui markalı duvar, inverter duvar, salon, yer, tavan, multi-split, kaset tipi klimaların İstanbul'da İklimsa yetkili servisidir. 0850 532 11 56 numaralı çağrı merkeziyle uzman servis personeli ve TSE belgeli servis noktaları ile hizmet vermektedir.

Servis ve Satış Noktaları

Klima Servisleri
Markası ne olursa olsun satış sonrası uzman teknik servis ile 7/24 hizmetinizdeyiz.
Klima Satış Noktası
Yüksek performanslı kaliteli ve ekonomik cihazlar uygun fiyat ve Axess'e peşin fiyatına 12 taksit kampanyası ile
İklimsa Yetkili Noktası