Konum : Anasayfa Teknik Destek Klima Bakımı
İstanbul Geneline Servis Hizmeti Online Servis Talep Formu Aksesuarlar Bir Telefonla Ücretsiz Teslim

Klima Bakım Servisi En Ucuz Fiyatlarla En Profesyonel Klima Bakımı

Klima Bakım

Bakımsız Klima Hasta Ediyor
Kullanmakta olduğunuz cihazınıza servisimiz tarafından yapılacak periyodik klima bakım gelecekte yaşayabileceğiniz sorunları minumuma indirmektir.Klima bakımı için bizi arayın.klima bakım fiyatları görmek için tıklayınız.

Daha Sağlıklı Bir Hayat için Klima Bakımı

Kullanmakta olduğunuz klimanızın periyodik klima bakım işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde, süreç içerisinde karşılaşma ihtimaliniz olan sağlık problemlerine önem almış olursunuz. Tam verim ve performansla çalışan klimaların mekanın havasındaki sağlığa zararlı mikroorganizmaları, pis havayı, toz parçacıklarını temizleme özelliğinden ötürü, bakımı yapılmamış klimanın çalıştığı mekanlar sağlık problemi oluşma açısından daha riskli alanlardır.

Oluşabilecek Sağlık Problemlerine Örnekler

Klima Bakım yaptırmadığınız takdirde; Fibromiyalji, baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, alerji ve lejyoner gibi hastalıklarla karşılaşabilirsiniz.

Sizin için her şeyden önce dikkat edilmesi gereken konu alan sağlık mevzuunda problem çıkma ihtimalini minimuma indirmek için Klima Bakım Servisi hizmeti almanız gerekmektedir.

Maksimum Verim ve Tasarruf için Klima Bakımı

Klima bakımı cihazların iç ve dış ortamda değişik hava şartlarına maruz kalan cihazlardır. Cihazların ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenme ve tahribatlar cihazın performansında düşüklüğüne neden olur. Ayrıca cihaz içerisindeki soğutucu gazın işletme basıncında mevsime göre düzeltme yapılması gerekir. Bu nedenle cihazlara yılda iki kez klima bakım servis işlemleri yapılması son derece önemlidir. Klima Bakımı yapılmayan klimaların verimi düşecek, enerji sarfiyatı artacaktır.

Ekonominize destek olacak şekilde enerji tüketim maliyetlerini düşüren ve klimanızın maksimum performans ve verim ile çalışmasını sağlayacak olan Klima Bakım Servis işlemleri için İklim Plus Klima size en uygun çözümleri sunuyor.

Alanında uzman, eğitimli ve müşteri odaklı çalışan İklim Plus Klima Bakım Servisi teknik ekibi tarafından klima bakımı hizmeti almak için KLİMA BAKIM FORMUNU doldurabilir veya klima bakım teklifi için 0850 532 11 56 numarası aracılığı ile çağrı merkezi yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Klima Bakım Ücretleri için TIKLAYINIZ.

Klima Bakım Sözleşmesi

Klima Bakım Servisimizden Klima Bakım hizmetini düzenli ve belirlenmiş aralıklarda sorunsuz almak için İklim Plus Klima Bakım Servisi ile Klima Bakım Sözleşmesi yapabilirsiniz.

Neden Klima Bakım Sözleşmesi Yaptırmalısınız?

 1. Klima bakım sözleşmesi yapan müşterilerimiz yıl boyunca çıkan arızalarda klima bakım servis bedeli ödemezler. Sadece kullanılan yedek parça ve işçilik bedeli fatura edilir.
 2. Aynı gün içerisinde klima bakım servis hizmeti verilir.
 3. Klima bakım sözleşmesi yapan müşterilerimize sistem odası ve benzeri önemli noktalarındaki klima arızalarının yerinde giderilememesi durumda yedek cihaz verilir.

Klima bakım sözleşme örneği için.

 

 

Klima Bakımı Yaptırmadığınız Takdirde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar

 • Performansı düşer.
 • Enerji sarfiyatı %40 artar.
 • Hoş olmayan kokular gelir.
 • Kompresörü düzensiz çalışacağından ömrü azalır. Kısa vadede maliyetlerin artmasına neden olur.
 • Klimanız ideal filtreleme yapamayacağından toz, partiküller ortamda kalır, pnömoni ve küf mantarları oluşur. Fibromiyalji, baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, alerji ve lejyoner gibi hastalıklara neden olur.
 • Drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntılarına neden olur. Masraflı tadilatlara yol açar.
 • Elektrik tesisatında oluşacak oksitlenmeler daha büyük arızalara neden olur.

Klima Bakımında Yapılması Gereken İşlemler

 • Klima bakımı iç ve dış ünitelerin besleme gerilim ve akım ölçümleri
 • Kontrol devresine ait alçak gerilim hattı voltaj ölçümleri
 • Kompresörlerin şebekeden çektiği akım değerlerinin tespiti
 • Dış ünitede çalışan tüm elektriksel devrelerin tamamı çalışır iken yapılan çalışma akımı kontrolleri
 • Alçak basınç devresi basınç ölçümleri
 • Yüksek basınç devresi basınç ölçümleri
 • Evaporatör hava emiş filtrelerinin kontrol ve temizliği
 • Klima bakımından sonra İç ünitelerin genel kontrolü
 • Evaporatör ve kondenser yüzeylerinin basınçlı su yardımı ile temizliği
 • Drenaj hatlarının kaçak, eğim ve temizlik kontrolleri, gerekli ise temizliği
 • Tüm kablo soket ve klemens bağlantı uçlarının korozyon testi.
 • Yüksek gerilim girişlerinin kontrolü
 • İç veya dış ünitelerde bulunan elektronik kartların kontrolü
 • Oda termostat ayarlarının kontrolü, basit çalışma testinin yapılması
 • Bakır boru hattı izolasyon kontrolleri, gerekli ise onarımı
 • Bakır boru hattı ezilme ve kaçak kontrolleri

Aşağıdaki hususların özellikle ticari sistemlerin-kanallı cihazların periyodik klima bakımında göz önünde bulundurulmasında yarar vardır;

 • Klima bakımı yapılarak fan motorunun veya motorlarının, yataklarının yağlanması ve gözden geçirilmesi ve sızan yağların silinmesi önemlidir. Fan kanatlarından sızan yağlar temizlenmezse, üzerinde pislik birikir, balans bozulur ve hava akışı engellenir.
 • Fan motorların kontrolünde, fanın şafta iyi sıkıştırılmış olup olmadığına dikkat edilmelidir. Fan ve şaftın pozisyonu iyi olmalı, kanatların eğilip bükülmemesine dikkat edilmeli, dönmede balansın iyi olması gerekmektedir. Aksi halde yatak aşınması ve aşırı ses meydana gelir.
 • Hava kanalı damperleri, toplayıcı ve dağıtıcı menfezlerin kontrolü yapılır.
 • Yapılan kontrollerde, alınan sonuçların tarih belirterek kaydedilmesi gereklidir.

Tek Seferlik Klima Bakımı

Bu tarife üzerinden yetkili servis ile anlaşma yapıldığı takdirde, yetkili servisin sorumluluğu cihaza yerinde bir defaya mahsus koruyucu klima bakım yapmaktan ibarettir.

UYARI!

Özellikle yaz sezonunda ehliyetsiz kişilerin ucuz fiyat vererek bakımları yaptığı bilinmektedir. Lakin bu bakımlar cihazın normal çalışmasından çok zarar görmesine ve yüksek maliyetli arızalara sebebiyet verebilir.

Garantili Klima Bakım Servisi

İklim Plus Klima Bakım Servisi tarafından gerçekleştirilen klima bakımı garanti kapsamındadır. Ehliyetsiz kişilerce yapılan bakımlar cihazınızın garanti kapsamı dışında kalmasına neden olur.

Ne Zaman Klima Bakımı Yaptırmalısınız

Klima Bakımının konutlar, bürolar, banka şubeleri, mağazalar, vb. gibi yaşam birimlerinde yaz başlangıcında ve kış başlangıcında olmak üzere yılda ortalama iki kez yapılması tavsiye edilir.

En İyi Klima Bakım Servisi Hizmeti

Klima Bakım işlemleriniz için Klima Bakım Servis Talep Formunu doldurursanız size 24 saat içinde ulaşılacaktır. Formu internet üzerinden doldurabilir veya yazıcıdan çıktı alıp doldurduktan sonra bize fakslayabilirsiniz. Acil durumlarda Klima Bakım Servisi çağrı merkezi numarası olan 0850 532 11 56 numarasından yetkililerimizle görüşebilir ve destek alabilirsiniz.

En Ucuz Fiyatlarla En Profesyonel Klima Bakım Servisi

Klima Bakım Servisi hizmetleri için İklim Plus Klima sizlere en ekonomik fiyatlarda ve en uygun ödeme koşullarında klima bakım servis imkânını tüm İstanbul genelinde sunarken alanında uzman, eğitimli teknik personeli ile tüm sorunlarınıza çözüm üretiyor.

En ucuz Klima Bakım Servis Fiyatları görmek için

Her Marka ve Model için Uygun Çözümler

Klima Bakım Servislerimizde Panasonic, Mitsubishi, Sharp, Sigma, Tronic, Samui, Mitsubishi Electric, Daikin, Toshiba, Sanyo, Airfel, Alarko, Carrier, Hitachi marka klima bakım ve klima onarım işlemleri uzman ekibimiz ve güler yüzlü servis teknisyenlerimiz tarafından garantili olarak yapılır.

 

Klima Servis Hizmetleri

Mitsubishi Klima

Online Ziyaretçi

Şu anda 67 konuk çevrimiçi

İklim Plus Klima

İncirli Cd. Alpay İzer Sk. No:4
Bakırköy / İstanbul

 • Telefon: 0850 532 11 56
 • Mail: info@iklimplus.com.tr

Servis ve Satış Noktaları

Klima Servisleri
Markası ne olursa olsun satış sonrası uzman teknik servis ile 7/24 hizmetinizdeyiz.
Klima Satış Noktası
Yüksek performanslı kaliteli ve ekonomik cihazlar uygun fiyat ve Axess'e peşin fiyatına 12 taksit kampanyası ile
İklimsa Yetkili Noktası