Konum : Anasayfa Teknik Destek Klima Servisi
İstanbul Geneline Servis Hizmeti Online Servis Talep Formu Aksesuarlar Bir Telefonla Ücretsiz Teslim

Klima Servisi Yetkili Servis Merkezi Klima Servis Klima Servisleri

Klima Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Kendi kendinizin klima servisi olun!

Klimanızda herhangi bir problemle karşılaştığınızda servis çağırmadan önce kendiniz de bazı çözümler üretebilirsiniz. Aşağıdaki bazı sorunlar ve bazı çözüm önerileri belirtilmiştir. Karşılaştığınız sorunlar ile ilgili bilgilerin verildiği bu sayfadan çıkardığınız sonuçların ardından sorununuz halen devam ediyorsa Klima Servisi çağırmanız gerekmektedir.

Klima servisi çağırmadan hemen önce arıza ile karşılaştığınızda, özellikle yanık kokusu gibi bir durumla karşı karşıya iseniz klimanızın çalışmasını hemen durdurun elektrik sigortasını kapatın. Klima servisini çağırmadan önce elektrik düğmesini kapattığınız cihazınızın güç kaynağı ile bağlantısının tamamen kesilmesi için elektrik sigortasını kapatmanız önem arz etmektedir.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Yetkili Klima Servis Merkezlerimizin çağrı merkezi numarası olan 0850 532 11 56 ‘yı arayınız. Klima Servis fiyatları ile ilgili olarak çağrı merkezi yetkililerimizden bilgi alabilir yâda en ucuz klima servis fiyatları için burayı TIKLAYIN. Klima Servis, klima bakım ve klima montaj hizmetlerinde en iyi hizmeti size İklim Plus Klima profesyonel teknik ekibiyle 7 gün 24 saat sağlıyor.

KLİMA SERVİSİ

Belirti

Sorun

NORMAL İŞLEV

Cihaz hemen çalışmıyor:

* Üniteniz kapatılıp beklemeden tekrar açıldığında sigortada sorun olmaması için birkaç dakika çalışmaz.

* Elektrik sigortası için de aynı şekilde kapatıp açma durumunda koruma devresi 3 dakika boyunca yeniden çalışmayı durdurur. Daha uzun süreli problem yaşadığınızda İklim Plus Klima Servisi numarası olan 0850 532 11 56 ‘yı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Cihazda gürültü duyuluyor:

* Klimanın çalıştığı sırada yada kapatma sonrasındaki bir süre içerisinde borularda akan suyun yada soğutucu sıvının sesini duyabilirsiniz.

*Sıcaklık değişiminden ötürü panel genişleme veya daralma yaptığı için hafif bir gıcırtı sesi gelebilir.

* Isıtma çalışmasında Otomatik Buz Çözme işlemi nedeniyle hafif bir cızırtı sesi olabilir. Daha uzun süreli problem yaşadığınızda İklim Plus Klima Servisi numarası olan 444 1 156 dan destek alabilirsiniz.

Cihaz koku yapıyor:

* Klimanın odadaki iç kokuları almasından ötürü İç üniteden biraz koku çıkabilir.

Daha uzun süreli problem yaşadığınızda İklim Plus Klima Servisi numarası olan 0850 532 11 56 ‘yı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Cihazdan çiğ ya da buhar çıkıyor:

* Soğutma sırasında klimadan çıkan havanın oda havasını bir anda soğutmasından ötürü odada yoğunlaşma ve çiğ oluşumu gerçekleşebilir bunun sonucunda da klimanın iç ünitesinden çiğ çıktığı görülebilir.

* Isıtma çalışması sırasında, dış ünitenin fanı durabilir ve birimden buhar çıktığı görülebilir. Bu Otomatik Buz Çözme işleminin sonucudur.
Arızanız devam ediyorsa klima servisi çağırın.

Cihazın hava akımı durdu:

* Isıtma işlemi başladığında, fan iç parçaların ısınmasını sağlamak için geçici olarak durur.

* Isıtma işlemi esnasında, oda sıcaklığı termostat ayarının üstüne çıkarsa, iç mekân ve dış mekân birimleri durur. Odayı daha fazla ısıtmak isterseniz, termostatı daha yüksek bir araya getirin.

Daha uzun süreli problem yaşadığınızda İklim Plus Klima Servisi numarası olan 0850 532 11 56 ‘yı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

* Isıtma işlemi esnasında, Otomatik Buz Çözme modu çalışacağı için ünite işlemi geçici olarak (2 ila 16 dakika) donduracaktır. Otomatik Buz Çözme işlemi sırasında, uzaktan kumanda ekranında (BUZ ÇÖZME) yazısı görülecektir. Daha uzun süreli problem yaşadığınızda İklim Plus Klima Servisi numarası olan 0850 532 11 56 ‘yı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

* Birim oda sıcaklığını izlerken fan çok düşük hızda çalışabilir.

* OTOMATİK izleme çalışması sırasında fan çok düşük hızda çalışır.

* Çoklu tip biriminde, birden fazla birim aşağıda gösterildiği gibi farklı çalışma modlarında çalıştırılırsa, çalıştırılan birimler durur ve duran iç mekan birimlerinin uzaktan kumanda ekranlarında görünür.

Daha uzun süreli problem yaşadığınızda İklim Plus Klima Servisi numarası olan 0850 532 11 56 ‘yı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Cihaz dış ünite su çıkartıyor:

* Isıtma çalışması, Otomatik Buz Çözme işlemi yapılırken, dış üniteden su çıkabilir.

Daha uzun süreli problem yaşadığınızda İklim Plus Klima Servisi numarası olan 0850 532 11 56 ‘yı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Cihazın uzaktan kumandadaki thermo sensör göstergesi yanıp sönüyor:

* Oda sıcaklığı sensoru arızalı olabilir. Yetkili klima servis personeline danışın. Daha uzun süreli problem yaşadığınızda İklim Plus Klima Servisi numarası olan 444 1 156 ‘yı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

BİR KEZ DAHA KONTROL EDİN

Klima Servislerine Başvurun

Cihaz hiç çalışmıyor:

* Bir elektrik kesintisi mi oldu?
* Bir sigorta ya da otomatik şalter mi attı?

* Zamanlayıcı çalışıyor mu?

Cihazın soğutma (ya da Isıtma) performansı kötü:

* Hava filtresi kirli mi?
* Klimanın giriş ızgarası ya da çıkış ağzı tıkalı mı?
* Oda sıcaklığı (termostat) ayarını doğru yaptınız mı?
* Açık pencere ya da kapı mı var?
* Soğutma yapılırken, parlak güneş ışığı girmesine izin veren bir pencere mi var? (Perdeleri kapatın)
* Soğutma çalışması sırasında odada ısıtıcı ve bilgisayarlar mı var ya da odada çok sayıda insan mı var?

Bu kontrolleri yaptıktan sonra klimanızda sorun devam ederse ya da yanık kokusu alırsanız, klimayı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın ve 0850 532 11 56 numaralı klima servisi çağrı merkezini arayın.

Klima servisi, Yetkili klima montaj bakım arıza servisi, uzman ve eğitimli personeli ile 7 gün 24 saat sürekli hizmet politikası doğrultusunda hizmet vererek bir telefonla kapınızda.

 

Klima Servis Hizmetleri

Mitsubishi Klima

Online Ziyaretçi

Şu anda 21 konuk çevrimiçi

İklim Plus Klima

İncirli Cd. Alpay İzer Sk. No:4
Bakırköy / İstanbul

  • Telefon: 0850 532 11 56
  • Mail: info@iklimplus.com.tr

Servis ve Satış Noktaları

Klima Servisleri
Markası ne olursa olsun satış sonrası uzman teknik servis ile 7/24 hizmetinizdeyiz.
Klima Satış Noktası
Yüksek performanslı kaliteli ve ekonomik cihazlar uygun fiyat ve Axess'e peşin fiyatına 12 taksit kampanyası ile
İklimsa Yetkili Noktası