Konum : Anasayfa VRF Klimalar

En Yeni VRF Klimalar

Left direction
General ASGA18LATF VRF Klima
General ASGA18LATF VRF Klima
General AUXB07LATF VRF Klima
General AUXB07LATF VRF Klima
General AUXB12LATF VRF Klima
General AUXB12LATF VRF Klima
General ABGA12LATF VRF Klima
General ABGA12LATF VRF Klima
General ABGA24LATF VRF Klima
General ABGA24LATF VRF Klima
General ARXC45LATF VRF Klima
General ARXC45LATF VRF Klima
Right direction

VRF Sistemleri Nasıl Çalışır?

Bir VRF klima sistemi temelde dış ortama yerleştirilen bir dış ünite grubu, buna bağlı çok sayıda iç ünite, hassas kontrollü bir otomasyon sistemi, bakır boru hattı ve sistemde, dolaşan soğutucu gazdan oluşur (Resim 1). Dış üniteden çıkan bakır boru çifti (gaz ve sıvı) iç üniteler boyunca sistemi dolaşarak tekrar dış üniteye geri döner. Her bir iç ünitenin ana bakır boru hattına bağlanması için joint adı verilen Y-tipi bakır bağlantı elemanları kullanılır. Gelişmiş kontrol teknolojisi ile birbirinden bağımsız ortamlar ayrı ayrı kontrol edilebilirken sadece ihtiyaç olan alanlar için iklimlendirme yapılır. İhtiyaç olmayan alanlar için ise enerji harcanmaz. Sistemin kalbini, iç ünitelerden gelen kapasite talebine göre toplam kapasiteyi çok hassas olarak ayarlayabilen DC inverter kompresörler ve odanın ihtiyacına göre geçen gaz debisi ayarlayan iç ünitedeki modülasyonlu elektronik akışkan kontrol valfleri oluşturur. Böylece tüm sistem sadece ihtiyaca cevap verecek kadar çalışır ve minimum seviyede enerji tüketir. Bu sayede bir dış ünite grubuna 48 adete kadar farklı kapasitede ve tipte iç üniteler bağlanabilir ve her bir iç ünite birbirinden bağımsız olarak veya gruplar halinde kontrol edilebilir. İç ünite kapasite toplamı dış ünite kapasitesinin %50’sinden az ve %130’undan fazla olmadığı sürece değişik kombinasyonda sistemler oluşturulabilir.

VRF Sistemleri Nasıl Çalışır?


VRF sistemlerde iç ortam sıcaklığı (+)(-) 0,5 oC hassasiyetle kontrol edilir. Her ünitede standart olarak bulunan sıcaklık ve basınç sensörleri yardımıyla her bir iç ünite, dış üniteye olan uzaklığından veya diğer ünitelerin konumundan etkilenmeksizin kapasite ihtiyacını tam olarak belirler ve gerekli ihtiyaç iki kablolu kutupsuz bir sinyalizasyon kablosu üzerinden dış üniteye bildirilir. Dış ünite tarafından sistem genelinde herhangi bir kapasite dalgalanması olmadan sadece ihtiyaca cevap verecek şekilde enerji transferi gerçekleştirilir. Bu sayede sistemdeki ünitelerin sayısı veya boru hattının direnci ne olursa olsun bütün ünitelerin performansı sürekli izlenerek en yüksek performansta çalışması sağlanır.


Temel olarak VRF klima sistemleri iki borulu ısı pompası ve üç borulu ısı geri kazanımlı tip olmak üzere iki tipte tasarlanabilir.

 

VRF Klimalar Hakkında

Vrf Nedir?

VRF Klima Nedir?Variable Refrigerant Flow kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur.
Değişken debili soğutucu akışkan sistemi klima sistemi olarak Türkçe' ye çevrilir. Variable Refrigerant Volume kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Değişken debili soğutucu akışkan hacmi klima sistemi olarak dilimize çevrilebilir.

Kullanım Alanları

VRF Klima Kullanım Alanları* Birbirinden bağımsız birden fazla bölgenin iklimlendirme ihtiyacının olduğu ve yük ihtiyacının sürekli değiştiği otel, hastane, ofis, restauran , mağaza, tiyatro, sinema gibi yapılarda,

* Cam giydirme cepheli binalar, mimari unsurların ön planda olduğu ya da dış cephesinde deformasyon istenmeyen tarihi yapılarda

Avantajları

VRF Sistem AvantajlarıBirbirinden bağımsız odalar birbirinden bağımsız sıcaklıklarda kontrol edilebilir. ±0.5°C'lik hassasiyet, oda sıcaklığının kontrol altında tutulmasını sağlar. Uygulama inverter ve iç ünite expansion valfi tarafından kontrol edilir. Alışılmış split klimadan temel farkı tek bir soğutucu hattına isteğe bağlı olarak 8-40 HP kapasite aralığında maksimum 5 dış ve 40 iç ümitenin bağlanabilmesi ve gelişmiş kontrol imkanlarıdır.

Nasıl Çalışır?

VRF Sistemleri Nasıl Çalışır?Temelde dış ortama yerleştirilen bir dış ünite grubu, buna bağlı çok sayıda iç ünite, hassas kontrollü bir otomasyon, bakır boru hattı, dolaşan soğutucu gazdan oluşur (Resim 1). Dış üniteden çıkan bakır boru çifti (gaz ve sıvı) iç üniteler boyunca dolaşarak tekrar dış üniteye geri döner. Her bir iç ünitenin ana bakır boru hattına bağlanması için joint adı verilen Y-tipi bakır bağlantı elemanları kullanılır.

Mitsubishi Klima

Online Ziyaretçi

Şu anda 40 konuk çevrimiçi

Neden VRF Klima

1. Hassas Kapasite Kontrolü
2. Daha Fazla Enerji Kontrolü
3. Ultra Kompakt Tasarım
4. Benzersiz Çözümler
5. Daha Küçük Boru Çapları
6. Esnek Borulama Teknolojisi
7. Maksimum Çalışma Koşulları
8. Kolay Kullanım
9. Maksimum Güvenirlik ve Uzun Ömür
10. Yedekleme Fonksiyonu

VRF Klima sistem avantajları hakkında daha detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayın 0850 532 11 56.


Şikayet ve Önerileriniz

Şikayet ve önerileriniz servis müdürlüğümüz tarafından incelenip 24 saat içerisinde cevaplanmaktadır

Klima Bakımı

Klima Bakımı Neden ÖnemliCihazlarınıza yapılacak periyodik bakımlar ne gibi problem ve sorunların ortadan kaldırılmasını sağlar?

Teknik Servis

Klima Teknik ServisServiste bir ilk! Atölyemiz servis müşterilerine açık olup diledikleri vakit cihazlarını kontrol edebilirler.

7/24 Servis Hizmeti

7 Gün 24 Saat Servisİstanbul geneline haftanın 7 günü uzman teknik servis personeli ile size bir telefon kadar yakın.

İklim Plus Klima

İncirli Cd. Alpay İzer Sk. No:4
Bakırköy / İstanbul

  • Telefon: 0850 532 11 56
  • Mail: info@iklimplus.com.tr

Ayın VRF Kliması

Ayın Ürünü - General AWGA18LATF VRF KlimaGeneral AWGA18LATF VRF Klima
Tavandan 40 mm’ye kadar kurulabilir. DC motor kullanılarak, yüksek çıkış ve verim sağlanmıştır.

Servis ve Satış Noktaları

Klima Servisleri
Markası ne olursa olsun satış sonrası uzman teknik servis ile 7/24 hizmetinizdeyiz.
Klima Satış Noktası
Yüksek performanslı kaliteli ve ekonomik cihazlar uygun fiyat ve Axess'e peşin fiyatına 12 taksit kampanyası ile