Konum : Anasayfa Klima

KLİMA NEDİR?

Klima sadece soğutma yapmak değildir, ortamların iklimlendirmesini sağlayan sistemdir. İklimlendirme (Klimatizasyon), kapalı mekanın havasının istenen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutulmasıdır. Bunların hepsinin olmasa da bir kaçının kontrol altında tutulması da iklimlendirme olarak tanımlanabilir.

Bir klima cihazı yazın yaşam mahallindeki, yani iç ortamdaki fazla ısıyı dışarıya atarak iç ortamı serinletir. Bu sırada havanın fazla nemi alınır, içeride gerekli hızda hava dolaşımı sağlanır ve hava filtre edilir. Bu cihazlar da kendi aralarında yalnız soğutma yapabilen veya soğutma ve ısıtma yapabilen (heat-pump) cihazlar olarak ayrılırlar.
Yalnız soğutma yapan cihazlar dış sıcaklığın yüksek olduğu zamanlarda kullanılarak içeride serin ve rutubetsiz ortamlar sağlarken soğutma ve ısıtma yapan (heat-pump) cihazlar soğutmanın yanı sıra kışın iklim ve binanın şartlarına göre ısıtma ihtiyacını da karşılayabilir.

Klima ile ısıtmanın avantajı aynı miktar ısıtmayı elektrikli veya infrared ısıtıcılardan çok daha az elektrik harcayarak yapmalarıdır. Bu fark kullanıcının aynı enerji sarfiyatı ile ortalama 4 kat daha fazla (markaya göre farklı değerler olmakla birlikte bu değer daha fazla olan sistemler de mevcuttur.)  ısı verebilmesi anlamına gelmektedir.


Ürün KategorileriPanasonic Klimalar

Panasonic Klimalar


Mitsubishi Klimalar

Mitsubishi Klimalar


Sharp Klimalar

Sharp Klimalar


General Klimalar

General Klimalar


Samui Klimalar

Samui Klimalar


Tronic Klimalar

Tronic Klimalar


Sigma Klima

Sigma Klima


Dış Ünitesiz Klima

Dış Ünitesiz Klima


Diğer

Dünyaca ünlü markalar bir arada, sadece İklimsa'da...

Neden İklimsa ?
1985 yılından bu yana sahip olduğu deneyim, 500'ü aşkın satış ve servis noktası, üstün ürün kalitesi, uzman ekibi, uygun fiyatları ve ödeme koşullarıyla İklimsa, size en iyi hizmeti veriyor. 

Dünyaca ünlü 8 marka ve yüzlerce modelin bir arada bulunduğu, Türkiye'nin dört bir yanındaki İklimsa Merkezleri, ihtacınıza, bütçenize ve zevkinize en uygun çözümleri tek bir çatı altında sunuyor. Üstelik Sabancı güvencesiyle...

PANASONİC
Geliştirdiği yeni catechin filtresi, standart hava temizleme ve filtreleme filtrelerinden farklı olarak, ortamda bulunan sigara dumanı, polen ve tozları temizlemekle kalmayıp, bunlara ek olarak mikroskobik virüs ve bakterileri de yakalar ve ektisiz hale getirir. Ayrıca, her 6 ayda bir temizlenmek suretiyle 3 sene kullanılabilir.

SHARP
Soğutma sisteminde kullanılan R410A gazının enerji tüketimi ve yüksek verimlilik sağlayan özelliği sayesinde Sharp klimalar, küresel ısınmaya karşı ve çevreye duyarlıdır.

GENERAL
Sisteminde bulunan gerçek elektrostatik filtre ile ortamda bulunan havayı, ozon ve iyon yükleyerek daha etkin şekilde temizleme özelliğine sahiptir.

SİGMA
Dijital DC İnverter teknolojisi, yüksek performanslı dijital DC İnverter kompresör, dijital dönüşüm devresi ve sürekli manyetik rotor ile donatılmıştır. 

MİTSUBİSHİ
Özel enzim bileşimiyle polenleri, asalakları, kedi tüyünde bulunan alerjenleri, her tür bakteri, küf ve virüsleri etkisiz hale getirir ve öldürür. Alerjenler, bakteriler vb. filtre üzerinden uçup gitse bile, etkisiz hale gelirler. Böylece odanızın havası daima temiz kalır.

MİDEA
Şelale ve ormanlık alanlarda bol miktarda bulunan negatif iyonların rahatlatıcı ve canlandırıcı etkisini, iyon jeneratörü sayesinde odanıza getirir. Negatif iyonlar sayesinde sinir sistemi, kan dolaşım sistemi ve ciğerlerinizin işleyişi olumlu etkilenir, astım, zatürre gibi çeşitli solunum yolu hastalıkları riski önemli ölçüde azalır.

TRONİC
Yaşadığınız mekanı serinletecek ekonomik bir çözüm olan Tronic, düşük ses seviyesi, hızlı soğutma özellikleri, elektrik kesintilerinde tekrar çalışma özelliği ile tam size göre bir klima.

SAMUİ
Düşük ses seviyesi, nem alma ve hızlı soğutma özellikleri, elektrik kesintilerinde tekrar çalışma özelliği, kendi kendine arıza teşhisi ve koruma fonksiyonu ile tam size göre bir klima.

Mitsubishi Klima

Online Ziyaretçi

Şu anda 62 konuk çevrimiçi

Şikayet ve Önerileriniz

Şikayet ve önerileriniz servis müdürlüğümüz tarafından incelenip 24 saat içerisinde cevaplanmaktadır

Klima Bakımı

Klima Bakımı Neden ÖnemliCihazlarınıza yapılacak periyodik bakımlar ne gibi problem ve sorunların ortadan kaldırılmasını sağlar?

Teknik Servis

Klima Teknik ServisServiste bir ilk! Atölyemiz servis müşterilerine açık olup diledikleri vakit cihazlarını kontrol edebilirler.

7/24 Servis Hizmeti

7 Gün 24 Saat Servisİstanbul geneline haftanın 7 günü uzman teknik servis personeli ile size bir telefon kadar yakın.

İklim Plus Klima

İncirli Cd. Alpay İzer Sk. No:4
Bakırköy / İstanbul

  • Telefon: 0850 532 11 56
  • Mail: info@iklimplus.com.tr

Ayın Ürünü

Ayın Ürünü - Mitsubishi SRK 71 ZE S1 KlimaMitsubishi SRK 71 ZE S1 Klima
İklimsa güvencesinde, 24.200 soğutma kapasitesi ve 27.300 ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A sınıfı SRK71ZE-S1 İnverter klima.

Servis ve Satış Noktaları

Klima Servisleri
Markası ne olursa olsun satış sonrası uzman teknik servis ile 7/24 hizmetinizdeyiz.
Klima Satış Noktası
Yüksek performanslı kaliteli ve ekonomik cihazlar uygun fiyat ve Axess'e peşin fiyatına 12 taksit kampanyası ile
İklimsa Yetkili Noktası